O autorce

Marta Wróbel – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim (2005). Od 2002 r. dziennikarka najpierw radiowa (Radio Wrocław, kaliskie Radio Centrum, Czwórka), potem prasowa. W latach 2007-14 dziennikarka, reporterka i redaktorka „Gazety Wrocławskiej”.

Publikowała we „Wprost” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Od 2015 r. z przerwami pisze m.in. do POLITYKI, portalu POLITYKA.PL i „Zwierciadła”. Publikuje reportaże i wywiady oraz teksty o popkulturze, muzyce, kulinariach i Czarnej Ameryce. Jurorka muzycznej sekcji kulturalnej nagrody WARTO, przyznawanej przez „Gazetę Wyborczą Wrocław”.

We wrocławskiej przestrzeni kreatywnej TONY prowadziła cykl spotkań „AfroAmeryka” o kulturowej tożsamości Afroamerykanów (2016-2018). Jedna z wykładowczyń cyklu  „Ameryka w Twojej bibliotece” (Gorzów Wlkp, Opole). W Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim prowadziła zajęcia fakultatywne o czarnej kulturze: „The Soul of Black America. Heritage, Race, Iconic Figures, Hip-Hop and Popular Culture” (2018/2019).

Poza dziennikarstwem zajmuje się PR-em i brandingiem miejsc, produktów i copywritingiem. Interesuje się kulinariami i sztuką współczesną, od 2018 roku organizuje we Wrocławiu degustacje polskich win Winostacja Polska, jako Marta Sparrow zdarza jej się DJ-ować w klubach.  

Marta Wróbel

Marta Wróbel

Ważne newsy, kompetentne analizy.
Subskrypcją Premium podzielisz się z Bliskimi.

Wypróbuj za 11.90 zł